Ceny przesyłek międzynarodowych

Wysyłki międzynarodowe, to bardzo często wybierane usługi we wszystkich firmach kurierskich. Nic dziwnego, bo często decydujemy się wysłać coś naszym rodakom mieszkającym za granicą lub oni nam. Jeśli więc chodzi o ceny przesyłek, to są zróżnicowane w zależności od firmy. Warto więc prześledzić cenniki różnych firm i na tej podstawie wybrać tą najtańszą. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy wysyłamy więcej przesyłek, bo wtedy obniżka nawet kilku złotych robi nam zauważalną różnicę.

kurier międzynarodowy
Od czego zależą ceny przesyłek

Czy to przesyłka krajowa czy zagraniczna kryteria, jeśli chodzi o cenę są podobne. Najczęściej musimy się liczyć z tym, że im cięższa przesyłka tym koszt wysłania będzie większy. Różnicę w cenie robi nam też wybranie czasu dostawy. Jeśli chcemy, aby przesyłka dotarła do nadawcy już kolejnego dnia roboczego, to za tak ekspresową dostawę musimy dodatkowo zapłacić.

Kolejnym ważnym aspektem, który zwiększy nam cenę przesyłki jest fakt czy chcemy ją ubezpieczyć. Kiedy przesyłka, a raczej jej zawartość jest większej wartości to warto to jednak zrobić, bo dzięki temu kurier będzie na ową paczkę wyjątkowo uważał i dostaniemy zwrot przynajmniej części kosztów w razie ewentualnego zniszczenia. Nawet jeśli ubezpieczymy przesyłkę, to jeśli zawartość jest sporo warta lub wyjątkowo delikatna to warto bardzo dokładnie ją spakować. Maksymalne zabezpieczenie poszczególnych elementów przesyłki zdecydowanie zwiększy szansę, że adresat otrzyma ją w nienaruszonym stanie.

Przesyłka zagraniczna cennik

Przesyłka zagraniczna to koszt zazwyczaj 100 złotych. Oczywiście wszystko zależy od wagi danej paczki i gabarytów. Warto jednak kiedy płacimy tę kwotę wykorzystać maksymalny ciężar i nawet jak owa rzecz nie jest na tyle ciężka, to dopakować inne rzeczy, które chcemy wysłać. Możemy w ten sposób maksymalnie wykorzystać zapłacone pieniądze. Przesyłka międzynarodowa opłaty to przede wszystkim możliwość skrócenia czasu dostawy. Za opcję ekspresową musimy bowiem dodatkowo zapłacić. Jeśli chodzi o inne koszty, to jest to dodatkowe ubezpieczenie przesyłki i warto się na nie zdecydować, bo bywa pomocne.

Kolejną wygodną opcją, za którą musimy niestety zapłacić dodatkowo to możliwość dostarczenia paczki z naszego domu prosto pod drzwi adresata. W ten sposób możemy być pewni, że nie będziemy musieli tracić czasu na dojazd do punktu, z którego musielibyśmy paczkę odebrać. Jest to opcja bardzo pomocna, szczególnie kiedy nasza przesyłka jest nieporęczna lub bardzo ciężka i dużą trudnością byłoby jej dostarczenie lub odebranie w punkcie.